Основні етапи планування сайту
Взагалі, етап планування - найважливіший в розробці будь-якого сайту. Це справедливо і для простої домашньої сторіночки, і для гігантського сайту транснаціональної суперкорпорації, такий як Intel або Coca-cola. Тому, починаючи планування майбутнього сайту, краще закрийте Dreamweaver і навіть вимкніть комп'ютер, щоб не виникло спокуси відразу ж засісти за "творення". На цьому етапі вам знадобляться тільки олівець і папір або, якщо ви все-таки віддасте перевагу комп'ютеру, програма текстового редактора або спеціальний пакет проектування сайту, на зразок Microsoft Visio.
Отже, що ж потрібно вирішити для себе перед початком роботи над сайтом?
- Перш за все, чітко визначити завдання сайту. Що він повинен робити:розповідати про кого-небудь або про що-небудь, привертати клієнтів, допомагати вирішувати якісь проблеми, освічувати або розважати. Залежно від завдань структура сайту може сильно розрізнятися.
- Визначити, яка конкретно інформація повинна на сайті бути присутньою. Що ви хочете розповісти про себе або що вам потрібно розповісти про замовника. І нічого зайвого!
- Зібрати цю інформацію, щоб не шукати її потім, під час роботи над сайтом, коли у вас будуть зовсім інші турботи. Всі тексти, зображення, файли, які ви маєте намір викласти в Мережу, повинні бути на вашому комп'ютері. Тільки так - і ніяких посилань на власне нехлюйство!
- Вирішити, в якому ключі буде виконаний дизайн сайту. Чи буде він консервативним, строгим або витіюватим. Відповідно, домашня сторіночка повинна відображати естетичні схильності автора, рекламний сайт краще зробити веселіше, а новинний - поскромніше, щоб строкатість дизайну не затуляла головне - інформацію. На цьому етапі краще всього буде накидати на папері, як повинна виглядати та або інша сторінка.
- Придумати логічну структуру сайту і - бажано - намалювати її. Тут краще не винаходити самому велосипед, а відвідати який-небудь вже існуючий і популярний Web-сайт і подивитися, як він організований. Наприклад, для домашнього сайту ідеальна така структура: початкова ("домашня") сторінка з короткими відомостями про господаря, запрошенням відвідати інші сторінки сайту і набором посилань на них; а на інших сторінках розміщуються інформація про захоплення, проекти, розробки (якщо це програміст, музикант, художник, то список посилань на файли програм, аудіокліпів або картин), фотогалерея і сторіночки з набором "дружніх" посилань і докладнішими відомостями про автора, з поштовою адресою і фотографією.
- Придумати фізичну структуру сайту, тобто як окремі файли, складові сайт, будуть "розкидані" по теках.
- Перевірити, чи нічого ви не забули. Це останній етап планування сайту, але не менш важливий, чим останні.
От і все основні етапи проектування сайту. Тепер залишилося розглянути докладніше, що таке логічна і фізична структури сайту.
Немає коментарів:
Дописати коментар